Ta strona uzywa plikow cookies. Korzystajac z serwisu, wyrazasz zgode na ich stosowanie.    Polityka Prywatnosci    Jak wylaczyc cookies? AKCEPTUJE
Zarezerwuj pobyt: +48 33 8556 996

 

Nasza wyjątkowa strefa Wellness jest wyposażona aż w cztery sauny, w tym trzy suche i jedną mokrą. Tak bogata oferta daje możliwość każdemu do znalezienia odpowiedniej sauny , z odpowiednią temperaturą oraz wilgotnością. Chwile spędzone w strefie ciepła, kojącej muzyki i aromatów przygotują cię do dalszej podróż w głąb filozofii hotelu SPA w górach.Aby wszyscy nasi goście poczuli się usatysfakcjonowani kilka razy w miesiącu organizujemy rytuały saunowe w najcieplejszej naszej saunie, czyli w saunie fińskiej. Rytuały saunowe to seanse relaksacyjne przy doskonałej muzyce i odpowiednich aromatach oraz zabieg peelingu ciała wykonywany ze względu na swoją skuteczność w trakcie seansu w saunie fińskiej .

 

 

sauna finska

SAUNA FIŃSKA

W saunie organizm poddany jest działaniu suchego, gorącego powietrza, które w krótkich okresach czasu ma podwyższoną wilgotność, oraz działaniu niskich temperatur podczas schładzania ciała zimną wodą i powietrzem. Sauna fińska w równym stopniu oczyszcza duszę oraz ciało. Pod wpływem ciepła rozszerzają się pory, a szkodliwe produkty przemiany materii usuwane są z potem. Skóra staje się idealnie gładka, oczyszczona, jedwabiście miękka i piękna. Para wytwarzana poprzez oblewanie gorących kamieni wodą, korzystnie jonizuje powietrze, co zapobiega zmęczeniu, nerwowości i niepokojowi. Pod wpływem wysokiej temperatury naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, w efekcie czego stabilizuje się ciśnienie tętnicze. Po saunie mijają dolegliwości powstałe na tle nerwowym, takie jak bóle żołądka, bezsenność i gwałtowne bicia serca. Korzystanie z sauny pobudza aktywność układu krążenia i wzmacnia przemianę materii wspomagając proces odchudzania. Temperatura waha się tutaj w granicach 85-100°C; wilgotność powietrza w kabinie to 5-15%.


 

sauna aromatyczna

SAUNA AROMATYCZNA

Sauna aromatyczna to kąpiel z wykorzystaniem ziół lub aromatów ziołowych wypełniających pomieszczenie przyjemnym zapachem. Działanie terapeutyczne i relaksacyjne jest tutaj szersze niż w saunie tradycyjnej, dzięki wykorzystaniu efektu oddziaływania zapachu na cały organizm człowieka. Powietrze przesycone jest substancjami czynnymi zawartymi w olejkach zapachowych. Inhalacje z cytryny, eukaliptusa, lawendy, sosny, pomarańczy mają korzystny wpływ na cały układ oddechowy. Zaletą sauny jest (choć brzmi to dziwnie) powodowanie dużego szoku termicznego dla organizmu – najpierw bardzo gorąco, potem bardzo zimno (schłodzenie) i tak na zmianę minimum 2-3 razy. Proces ten wymusza naturalne reakcje obronne organizmu. Tutaj nie tylko się odprężysz, uwolnisz od stresu i odczujesz kojące, uśmierzające ból działanie ciepła. Wysoka temperatura otoczenia powoduje usuwanie z organizmu różnorodnych substancji toksycznych, oczyszczenie skóry, silniejsze ukrwienie i spalanie kalorii.


 

sauna solna

SAUNA SOLNA

Nasz organizm odpowiada na bodźce dostarczane przez saunę odprężeniem psychicznym i fizycznym oraz reakcjami ze strony poszczególnych układów. Sauna solna zwiększa dobroczynny i zbawienny wpływ kąpieli na nasze zdrowie i samopoczucie dzięki zastosowaniu płyt wykonanych z kryształów soli kamiennej. Zawierają one szereg pierwiastków niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, m.in.: żelazo, wapń, miedź, magnez, cynk, selen, mangan, lit. Wymienione pierwiastki dzięki podwyższonej temperaturze przedostają się z kryształów soli do powietrza w saunie, tworzą bogate w nie aerozole. Dzięki nim, oddychanie tak wzbogaconym powietrzem wspomaga leczenie wielu chorób, co dowiodły liczne badania lekarskie.Zastosowanie w saunach paneli solnych pomaga przy leczeniu chorób układu oddechowego, astmy, zapaleń oskrzeli, układu trawiennego, schorzeń dermatologicznych, nerwic,niedoczynności tarczycy. Ponadto jak każda sauna fińska sauna aktywuje układ krążenia, wzmacnia układ odpornościowy, oczyszcza skórę, przyspiesza metabolizm, wpływa korzystnie na regenerację układu ruchowego. Działa odprężająco i relaksująco, zwłaszcza po wysiłku fizycznym. Temperatura waha się tutaj od 50 do 60°C.


 

laznia parowa

ŁAŹNIA PAROWA

Łagodna temperatura (40-55°C) i bardzo wysoka wilgotność powietrza (nawet 100%) stanowią prawdziwy masaż dla ciała, obniżają napięcie mięśni i odprężają umysł. Kąpiel w łaźni parowej działa orzeźwiająco. Kłęby pary, penetrując skórę, dokładnie ją oczyszczają i regenerują. Skóra po kąpieli jest wyjątkowo gładka i miękka. Gorąca para działa korzystnie przy chorobach dróg oddechowych, bólach reumatycznych. Kąpiel parowa to relaks dla ciała i zmysłów. Pobyt w kabinie uprzyjemnia aromat wymieszany z rozgrzanym powietrzem. Pozwala na korzystanie z dobrodziejstw kąpieli parowej tym wszystkim, którzy źle znoszą gorące powietrze sauny. Dzięki panującym w niej warunkom możliwe jest o wiele dłuższe korzystanie z jej regenerujących walorów, niż w saunach tradycyjnych. Jednorazowa kąpiel w łaźni może przeciągnąć się aż do kilkudziesięciu minut.

Ilość saun uruchomionych w strefie WELLNESS uzależniona od ilości osób w niej przebywających.

Regulamin kompleksu basenowo - saunowego

Polecane Pakiety

Początek strony

Hotel Kotarz *** Spa & Wellness

43-438 Brenna, ul. Wyzwolenia 40

tel. 48 33 8556 996, e-mail: recepcja@kotarz.com

Opinie gości:

tripadvisor holidaycheck google places

Nasze profile:

facebook youtube