Hotel Kotarz, Brenna
Tło bannera
Tło bannera
Tło bannera
Tło bannera
 1. Homepage
 2. Hotel
 3. Co robić w Brennej?

Co robić w Brennej?

Arrival date
Departure date

Co robić w Brennej? Przedstawiamy kilka pomysłów na wypoczynek w Brennej

Brenna to ustronna miejscowość obok Wisły, Szczyrku i Ustronia. Co nas wyróżnia? Cisza, spokój i małe natężenie turystczne, a co za tym idzie brak korków przy dojeździe do naszego hotelu. Hotel znajduje się zaraz przy kilku szlakach turystycznych, które są idealne na piesze wędrówki. Wyglądając za okno hotelu zobaczysz lasy, rzekę Brennicę przeływającą siedem metrów od hotelu, ale to co Cię zaskoczy to nasza plaża w środku Beskidów. To właśnie dzięki niej Goście czują się jak na zagranicznych wakacjach. Ale hotel to nie wszystko, dlatego pokażemy Wam atrakcje w Brennej!

Jazda Konna w stylu Western

Rancho Salamandra

Rancho Salamandra to nowo powstała stajnia w Brennej Leśnicy, która oferuje naukę jazdy konnej w stylu western i klasycznym dla dzieci oraz dorosłych. Dla najmłodszych oprowadzanki na kucyku. Mozliwość jazdy w terenie wśród pięknych beskidzkich krajobrazów. Jako jedna z nielicznych stajni na południu Polski specjalizujemy się w jeździe konnej w stylu western.

Kozia Zagroda

Edukacja i rozrywka w jednym

Kozia Zagroda – to zrekonstruowana góralską chata pełna niespodzianek. W zagrodzie można zobaczyć kozy oraz posmakować dań opartych na starych przepisach kuchni regionalnej.

Możecie zatem skosztować francka, jagnięciny i oryginalnej kwaśnicy, uraczyć się nalewką i miodem, ale też dowiedzieć się co to jest sałasz, kim zaś byli Wałasi. Dla wielu dzieci atrakcją będzie karmienie  i pogłaskanie kozy.

Jazda Quadami

Ekstremalny pobyt w Kotarzu

Dla szukających przygody i chcących poczuć dreszczyk emocji Gości proponujemy przejażdżki quadami! Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem off-roadu, czy po prostu chcesz spędzić trochę czasu na zabawie z przyjaciółmi, quady są idealnym rozwiązaniem. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą specjalną Ekstremalnego Pobytu w Brennej. Przygotuj się na niesamowite przeżycia i odkryj świat adrenaliny już dziś!

Alpakia

Wioska uroczych Alpak

Alpakia to urokliwe miejsce położone w Górkach niedaleko Brennej, gdzie można spotkać i z bliska obserwować alpaki. Alpaki to urocze i przyjazne zwierzęta pochodzące z Ameryki Południowej, znane ze swojej miękkiej wełny i spokojnego usposobienia. To doskonała atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą doświadczyć bliskiego kontaktu z tymi uroczymi stworzeniami. To wyjątkowe miejsce, które zachwyci miłośników zwierząt i przyrody.

Przystań wodna na Hołcynie

oaza ciszy i spokoju

Kolejną z licznych atrakcji turystycznych Brennej jest urokliwe miejsce, które przyciąga turystów swoim spokojem i krystalicznie czystą wodą. Mowa tutaj o przystani wodnej w dolinie Hołcyny.

Przystań wodna w dolinie potoku Hołcyna znajduje się na wysokości 450 m n.p.m., zaledwie 1800 metrów od Hotelu Kotarz, do której można łatwo dojść pieszo asfaltową drogą. Wiodą do niej niebieskie szlaki turystyczne. Główną funkcją zapory jest ochrona przed powodzią, ale obecnie w jej pobliżu znajdują się restauracje tj. Kozia Zagroda, a także istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego.

Z Brennej do Szczyrku

ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna

Rozpoczęcie ścieżki dydaktycznej wiodącej z Brennej do Szczyrku można znaleźć na parkingu przy Karczmie pod Skalicą w Brennej Bukowej lub na ostatnim przystanku PKS, gdzie rozpoczyna się również szlak żółty prowadzący przez Karkoszczonkę do Szczyrku. Niedaleko stąd, potok Pościenny wpada do Brennicy, a po lewej stronie spotykamy się ze zbiegającymi się strumieniami Węgierski i Połaczny, które dają początek Brennicy. Po zakończeniu drogi asfaltowej, ścieżka wraz z żółtym szlakiem prowadzi nas w górę. W lasach, przez które przechodzimy, możemy spotkać mniejsze zwierzęta, takie jak sarny i jelenie, a czasami nawet wilki. Ścieżka wychodzi na przełęcz Karkoszczonkę, gdzie znajduje się 200-letni okaz buka oraz kapliczka Matki Bożej Częstochowskiej. Tutaj również znajduje się schronisko „Chata Wuja Toma” gdzie można odpocząć i dobrze zjeść. Karkoszczonka jest skrzyżowaniem szlaków turystycznych, z których można kontynuować wędrówkę żółtym szlakiem do niedalekiego Szczyrku (1 godz.)

Przytulia

Dom Zielin

Beskidzki Dom Zielin Przytulia to zabytkowy drewniany budynek, który jest prawdziwym skarbem historii i dziedzictwa przyrodniczego górali Beskidu Śląskiego. To miejsce, gdzie zioła odgrywają kluczową rolę w prezentowaniu bogactwa przyrodniczego i kulturowego regionu.

Wokół budynku Domu Zielin Przytulia znajduje się herbarium, czyli ogródek ziołowy, gdzie zgromadzono najważniejsze zioła charakterystyczne dla naszego regionu. To miejsce, w którym możemy zanurzyć się w aromacie i pięknie roślin, które od wieków były ważnym składnikiem życia górali.

Organizowane tu imprezy, odtwarzając dawne zwyczaje i tradycje, pozwalają nam przenieść się w czasie i zanurzyć się w autentycznym góralskim doświadczeniu.

Nordick Walking

aktywny wypoczynek

 

W centrum Brennej znajduje się specjalna trasa szkoleniowa do Nordic Walking, która umożliwia zapoznanie się z tą formą aktywnego wypoczynku i przygotowanie do właściwego uprawiania tej dyscypliny rekreacyjnej. Trasa o długości ponad 2 km została wyznaczona i oznakowana, a na jej trasie znajdują się tablice informacyjne i kierunkowe, które są również przetłumaczone na język angielski i czeski. To doskonała okazja, aby poznać Nordic Walking i czerpać korzyści z tego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu.

Chlebowa Chata

Skansen dla dzieci i dorosłych

Położony od Hotelu tylko 8 min jady samochodem skansen. Jak sami mówią o sobie to dawna wieś w pigułce. Zasmakujecie tam pysznego chleba, zobaczycie jak wyrabia się masło. Skosztujecie miodu i tradycyjnych podpłomyków.  

Agroturystyka? Muzeum? Skansen? Chlebowa Chata to tak naprawdę dawna wieś w pigułce, tyle że jakby... ożywiona. Działają od 2005 roku. Odwiedzają ich wycieczki, nie tylko z całego Śląska czy Polski, ale nawet z całego świata. Jak opisuje się chlebowa chata? A właśnie tak!

Pieczemy chleb jak 100 lat temu, tak samo robimy masło, dlatego cały pokaz odbywa się w miejscu które wprowadza nas w klimat tamtych czasów. Opowiadamy jak wyglądało dawniej zwykłe życie - jak oświetlało się dom i co było w nim najważniejsze, jak wyglądał prysznic i ile przysługiwało wody "na łebka", aż wreszcie jak pomieścić wszystkie dzieci do spania w niewielkiej izbie.

Wycieczki Rowerowe

rowerem po brennej

Z myślą o rozwijającej się turystyce rowerowej Gmina Brenna przygotowała dla Państwa 10 propozycji wycieczek rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności i czasie trwania. Każda z tych propozycji zawiera również szczegółowy opis trasy. Aby zapoznać się z mapami tras, prosimy kliknąć na poniższy link: https://rowerybrenna.pl/routes-easy/

Obserwatorium Nietoperzy

Poznaj zwierza nietoperza

 

Obserwatorium nietoperzy to niezwykłe miejsce, które przenosi nas w świat tajemniczych latających ssaków. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, które pozwala nam zgłębić nie tylko ich fascynujący wygląd, ale także usłyszeć ich unikalne dźwięki. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy pragną bliżej poznać te niezwykłe zwierzęta i zrozumieć ich niezwykłą rolę w ekosystemie. Obserwatorium czynne jest w okresie bytowania nietoperzy na strychu szkoły od maja do końca września.

Park turystyki Brenna

tylko 100m od hotelu

Położony tuż obok Hotelu Park Rozrywki. Głównym obiektem Parku jest amfiteatr. Pod jego dachem odbywają się największe breńskie imprezy tj. Noc Świętojańska Zadbano tutaj też o ofertę sportową. Stąd obecność boisk - pełnowymiarowego piłkarskiego, do koszykówki lub siatkówki ze sztuczną nawierzchnią oraz do siatkówki plażowej. W Parku znajduję się również siłownia zewnętrzna oraz duży plac zabaw dla dzieci.  Można zagrać w minigolfa, unihokeja, w kręgle czy też w ping-ponga

Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej

Historyczne miejsce w gminie Brenna

Górki, malownicza miejscowość, w której znajduje się muzeum, miały szczególne znaczenie w życiu i twórczości Zofii Kossak. To tam artystka spędzała wiele czasu, czerpiąc inspirację z uroków przyrody i miejscowych krajobrazów.

W muzeum możemy podziwiać nie tylko obrazy i rzeźby Zofi Kossak, ale również poznać jej życie i historię. Wiele eksponatów przedstawia jej prywatne przedmioty, listy oraz fotografie, które dają nam wgląd w jej intymne życie i artystyczną drogę. Możemy również poznać kontekst historyczny, w którym działała, oraz wpływ, jaki miała na rozwój polskiej sztuki.

Muzeum Zofii Kossak to nie tylko miejsce dla miłośników sztuki, ale także dla wszystkich, którzy pragną zgłębić historię i kulturę Polski.

Lunapark

Sezonowe Wesołe Miasteczko

To magiczne miejsce, gdzie wszyscy, bez względu na wiek, mogą poczuć się jak dzieci i zanurzyć w świat niekończącej się rozrywki. Usytuowany w samym centrum Brennej park rozrywki stanowi wyjątkową atrakcję. Nie ważne czy jesteś tu na wakacjach, z rodziną czy przyjaciółmi, wesołe miasteczko jest miejscem, które sprawi, że uśmiech nie schodzi Ci z twarzy. To miejsce, w którym odkryjesz radość w najprostszych rzeczach i stworzysz niezapomniane wspomnienia.

Special offers

Residence packages and promotions

Winter holidays in the mountains

 • any length of stay
 • Breakfast
from 220 /pers./night
see details

Halloween

 • any length of stay
 • Breakfast and Dinner
from 390 /pers./night
see details

Nocleg z Rytuałami Saunowymi

 • 1 night
 • Breakfast
from 320 /night
see details

Bed and breakfast and hotel WELLNESS

 • any length of stay
 • Breakfast
from 320 /night
see details

Bed, halfboard and Hotel Wellness

 • any length of stay
 • Breakfast and Dinner
from 410 /night
see details

Zlot Fanów HARREGO POTTERA W HOTELU KOTARZ

 • any length of stay
 • Breakfast and Supper
from 599 /pers./night
see details

Andrzejki w Hotelu Kotarz

 • min. 1 night
 • Breakfast and Supper
from 499 /pers./night
see details

Ekstremalny pobyt w Kotarzu

 • any length of stay
 • Breakfast
from 520 /pers./night
see details

CHWILE DLA DWOJGA

 • 2 nights
 • Breakfast and Dinner
from 1 850 /stay
see details

PROMOCYJNE NIEDZIELE

 • any length of stay
 • Breakfast
from 290 /night
see details

Zniżka dla Seniora

 • any length of stay
 • Breakfast
from 297 /night
see details

Sylwester 29.12.-02.01.2024

 • 4 nights
 • Full Board
from 2 535 /pers./stay
see details

Family Christmas

 • 5 nights
 • Full Board
from 2 690 /pers./stay
see details

PRZYJACIÓŁKI W SPA 2 doby

 • 2 nights
 • Breakfast and Dinner
from 970 /pers./stay
see details

PRZYJACIÓŁKI W SPA

 • 1 night
 • Breakfast and Dinner
from 450 /pers./night
see details

Studencki pobyt -10%

 • any length of stay
 • Breakfast
from 297 /night
see details

ZATRZYMAJ MŁODOŚĆ

 • 2 nights
 • Breakfast and Dinner
from 2 010 /stay
see details

ul. Wyzwolenia 40
43-438 Brenna, Polska

mobile nav bg
See on map

In order to provide services at the highest level, the Website uses cookies saved in the browser's memory . Detailed information on the purpose of their use and the possibility to change cookie settings can be found in the Privacy Policy.
By clicking ACCEPT ALL, you agree to the use of technologies such as cookies and to the processing of your personal data collected on the Internet, such as IP addresses and cookie IDs, for marketing purposes(including automatically matching ads to your interests and measuring their performance) by CS Poland Centrum-Sport sp. z o.o., ul. Wyzwolenia 40, 43-438, Brenna . You can change cookie settings in the settings.

Manage privacy settings
Cookies necessary for the operation of the website

Cookies necessary for the operation of the services available on the website, enabling the viewing of offers, making reservations, supporting security mechanisms, among others: authentication of users and detection of abuse.

Analytical cookies

Cookies allow the collection of information about the user's use of the website to optimize its functioning and to adapt to the user's expectations.

Marketing cookies

Cookies allow the display of marketing content tailored to user's preferences, and the sending of notifications about marketing offers corresponding to their interests, including product information as well as information about services provided by the website administrator and third parties.

Your preferences have not yet been saved