Hotel Kotarz, Brenna
Tło bannera

Grota solna

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Grota solna Oddychaj czystym powietrzem

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26.11.2020 r.  kompleks basenowo - saunowy  jest nieczynny.

 

Od tysięcy lat znane jest dobroczynne działanie soli na nasze zdrowie i urodę.

Seanse solne

Grota Solna wybudowana została w pełni z soli, tzn. z soli są ściany oraz podłoga, słona jest także woda przepływająca w oczku wodnym. W naszej grocie solnej wykorzystano specjalnie przygotowaną sól do celów leczniczych, zawierającą jod, magnez, mangan oraz wapń.

Stała temperatura, ok. 20 st. C, powoduje dobre samopoczucie. Wysoka wilgotność w granicach 70% zmniejsza parowanie wody z dróg oddechowych, skutecznie zapobiegając niekorzystnemu wysuszaniu błon śluzowych w górnych drogach oddechowych.

Zasobność powietrza w chlorek sodu jest pozytywna ze względu na jego działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybowe, a to powoduje, że powietrze w Grocie jest 10-krotnie czystsze niż nas otaczające. W Grocie zaobserwowano ponadto podwyższone ciśnienie tlenu, które powoduje jego zwiększone przenikanie do krwi i tym samym lepsze utlenianie organizmu.

Przebywanie w Grocie Solnej służy polepszeniu kondycji zdrowotnej, fizycznej oraz działa wspomagająco przy niektórych schorzeniach, takich jak:

  • schorzeń górnych dróg oddechowych i skóry,
  • niedoczynność tarczycy,
  • niewydolność krążenia,
  • bóle reumatyczne,
  • stany przemęczenia
  • i wiele innych.

Oferty specjalne

Pakiety pobytowe i promocje

ul. Wyzwolenia 40
43-438 Brenna, Polska

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij