Hotel Kotarz, Brenna
Tło bannera

Sauny

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Sauny Strefa SPA Brenna

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26.11.2020 r.  kompleks basenowo - saunowy  jest nieczynny.

Korzystanie z kompleksu basenowo - saunowego bezpłatne dla Gości nocujących w Hotelu.

Opłaty dla Gości bez noclegu: do 19 października:
Korzystanie z kompleksu 30 zł / 2 godz. (z saunami)
Dzieci do lat 10: 15 zł / 2 godz. Dzieci do lat 4 bezpłatnie.


Opłaty dla Gości bez noclegu po 19 października:
Poniedziałek –piątek od 8.00 do 16.00 cena 20 zł / 2 godz. (bez saun)
Poniedziałek-piątek 16.00-21.00 cena 30 zł / 2 godz. (z saunami)
Sobota-niedziela cena 30 zł / 2 godz. (z saunami)
Dzieci do lat 10 rabat 50%, dzieci do lat 4 bezpłatnie

 

Nasza wyjątkowa strefa Wellness jest wyposażona aż w cztery sauny, w tym trzy suche i jedną mokrą. Tak bogata oferta daje możliwość każdemu do znalezienia odpowiedniej sauny, z odpowiednią temperaturą oraz wilgotnością. 

Chwile spędzone w strefie ciepła, kojącej muzyki i aromatów przygotują cię do dalszej podróż w głąb filozofii hotelu SPA w górach. Aby wszyscy nasi goście poczuli się usatysfakcjonowani kilka razy w miesiącu organizujemy rytuały saunowe w najcieplejszej naszej saunie, czyli w saunie fińskiej. Rytuały saunowe to seanse relaksacyjne przy doskonałej muzyce i odpowiednich aromatach oraz zabieg peelingu ciała wykonywany ze względu na swoją skuteczność w trakcie seansu w saunie fińskiej.

Ilość saun uruchomionych w strefie WELLNESS uzależniona od ilości osób w niej przebywających.

Sauna fińska

W saunie organizm poddany jest działaniu suchego, gorącego powietrza, które w krótkich okresach czasu ma podwyższoną wilgotność, oraz działaniu niskich temperatur podczas schładzania ciała zimną wodą i powietrzem. Sauna fińska w równym stopniu oczyszcza duszę oraz ciało. Pod wpływem ciepła rozszerzają się pory, a szkodliwe produkty przemiany materii usuwane są z potem.

Skóra staje się idealnie gładka, oczyszczona, jedwabiście miękka i piękna. Para wytwarzana poprzez oblewanie gorących kamieni wodą, korzystnie jonizuje powietrze, co zapobiega zmęczeniu, nerwowości i niepokojowi. Pod wpływem wysokiej temperatury naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, w efekcie czego stabilizuje się ciśnienie tętnicze. Po saunie mijają dolegliwości powstałe na tle nerwowym, takie jak bóle żołądka, bezsenność i gwałtowne bicia serca.

Korzystanie z sauny pobudza aktywność układu krążenia i wzmacnia przemianę materii wspomagając proces odchudzania.

Temperatura waha się tutaj w granicach 85-100°C; wilgotność powietrza w kabinie to 5-15%.

Sauna aromatyczna

W saunie aromatycznej wykorzystywane są zioła lub aromaty ziołowe wypełniające pomieszczenie przyjemnym zapachem. Działanie terapeutyczne i relaksacyjne jest tutaj szersze niż w saunie tradycyjnej, dzięki wykorzystaniu efektu oddziaływania zapachu na cały organizm człowieka. Powietrze przesycone jest substancjami czynnymi zawartymi w olejkach zapachowych. Inhalacje z cytryny, eukaliptusa, lawendy, sosny, pomarańczy mają korzystny wpływ na cały układ oddechowy.

Zaletą sauny jest (choć brzmi to dziwnie) powodowanie dużego szoku termicznego dla organizmu – najpierw bardzo gorąco, potem bardzo zimno (schłodzenie) i tak na zmianę minimum 2-3 razy. Proces ten wymusza naturalne reakcje obronne organizmu. Tutaj nie tylko się odprężysz, uwolnisz od stresu i odczujesz kojące, uśmierzające ból działanie ciepła.

Wysoka temperatura otoczenia powoduje usuwanie z organizmu różnorodnych substancji toksycznych, oczyszczenie skóry, silniejsze ukrwienie i spalanie kalorii.

Temperatura waha się tutaj w granicach 70-75°C; wilgotność powietrza w kabinie to 5-15%.

Sauna solna

Nasz organizm odpowiada na bodźce dostarczane przez saunę odprężeniem psychicznym i fizycznym oraz reakcjami ze strony poszczególnych układów.

Sauna solna zwiększa dobroczynny i zbawienny wpływ ciepła na nasze zdrowie i samopoczucie dzięki zastosowaniu płyt wykonanych z kryształów soli kamiennej. Zawierają one szereg pierwiastków niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, m.in.: żelazo, wapń, miedź, magnez, cynk, selen, mangan, lit. Wymienione pierwiastki dzięki podwyższonej temperaturze przedostają się z kryształów soli do powietrza w saunie. 

Temperatura waha się tutaj w granicach 50-60°C; wilgotność powietrza w kabinie to 5-15%.

Łaźnia parowa

Korzystanie z łaźni parowej to relaks dla ciała, obniżają napięcie mięśni i odprężają umysł. Kąpiel w łaźni parowej działa orzeźwiająco. Kłęby pary, penetrując skórę, dokładnie ją oczyszczają i regenerują. Skóra po kąpieli jest wyjątkowo gładka i miękka. Gorąca para działa korzystnie przy chorobach dróg oddechowych, bólach reumatycznych.

Pobyt w kabinie uprzyjemnia aromat wymieszany z rozgrzanym powietrzem. Pozwala na korzystanie z dobrodziejstw kąpieli parowej tym wszystkim, którzy źle znoszą gorące powietrze sauny. Dzięki panującym w niej warunkom możliwe jest o wiele dłuższe korzystanie z jej regenerujących walorów niż w saunach tradycyjnych.

Temperatura waha się tutaj w granicach 50-55°C; wilgotność powietrza w kabinie 95-100%.

 

Oferty specjalne

Pakiety pobytowe i promocje

ul. Wyzwolenia 40
43-438 Brenna, Polska

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij